Międzynarodowe Spotkania Skrzypcowe powstały z inicjatywy wybitnego polskiego pedagoga i skrzypka prof. Mirosława Ławrynowicza. Pierwsza edycja odbyła się krótko po jego śmierci w kwietniu 2005 roku. Główną ideą Spotkań jest promowanie młodych skrzypków i pomoc w rozwijaniu ich uzdolnień, wspieranie ich talentów poprzez kontakt z wybitnymi pedagogami, fundowanie kursów mistrzowskich. Ideą Spotkań jest także wspieranie pracy pedagogów, pomoc w doborze właściwych metod pracy ze szczególnie uzdolnionym uczniem.

Spotkania skrzypcowe narodziły się z potrzeby pomocy uzdolnionym adeptom sztuki skrzypcowej. Szczególny talent wymaga szczególnego pedagoga i szczególnego postępowania. Wbrew pozorom dużo trudniej pracuje się z takimi dziećmi, wymagają stałej wytężonej pracy, nie znoszą rutyny ani szablonu. To główne przyczyny dla których stworzyliśmy tę imprezę.

Będąc realizatorem tego projektu staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju uzdolnionym młodym skrzypkom poprzez umożliwienie im  obcowania z rówieśnikami oraz podglądania sposobu gry i interpretacji.

Bardzo ważną cechą Spotkań jest fakt, że nie jest to kolejna impreza o charakterze konkursowym , a próba stworzenia możliwości wymiany doświadczeń oraz konsultacji metod kształcenia z najwybitniejszymi pedagogami skrzypiec. Promowanie młodych skrzypków odbywa się głównie poprzez fundowanie najlepszym udziału w kursach mistrzowskich, wyposażanie ich w instrumenty lutnicze, akcesoria i literaturę skrzypcową.

Konkurs spotkał się z bardzo dobrą recenzją ze względu na wysoki poziom artystyczny – dzięki wybitnym specjalistom zasiadającym w jury i prowadzącym konsultacje – oraz dzięki organizacji imprezy, stojącej na wysokim poziomie.

VII edycja Spotkań odbędzie się w terminie 6-10 marca 2017r. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystich chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

Poniżej zamieszczamy Regulamin Spotkań oraz Kartę Zgłoszeniową.

W sprawach regulaminowych prosimy kontaktować się z Panem Januszem Smolarskim (nr tel. 730777575)

Uprzejmie informujemy, że wszystkie przesłuchania konkursowe transmitowane będą na żywo w internecie na stronie you tube

Laureaci Konkursu

Lista laureatów Grupy II